Home اخبار فاضلاب بازدید فرماندار کهنوج از تصفیه خانه فاضلاب این شهرستان

بازدید فرماندار کهنوج از تصفیه خانه فاضلاب این شهرستان

بازدید فرماندار کهنوج از تصفیه خانه فاضلاب این شهرستان

0

خبرنگار آبفا کرمان- صبح شنبه دهم آبان ماه ، “وحدت عیدی” فرماندار کهنوج به همراه بهرامی مدیر امور آب و فاضلاب، و جمعی از کارکنان این امور از تصفیه خانه فاضلاب شهرستان کهنوج بازدید بعمل آورد.

وحدت عیدی در حاشیه این بازدید، تصفیه خانه فاضلاب شهری را یکی از ضروریات توسعه شهری کهنوج عنوان کرد و افزود : مقوله آب در کشور ما دارای اهمیت بسیار بالا و استفاده از پساب فاضلاب نیز از موضوعات مهم در مدیریت منابع آب بوده که همین موضوع توجه به تصفیه خانه فاضلاب در شهرستان کهنوج را دو چندان می کند.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به کاهش سطح آب های زیر زمینی و کمبود آب در منطقه می توان با امکان سنجی مناسب از این پتانسیل برای جبران کم آبی استفاده کرد و این پروژه علاوه بر اینکه یک بخش از سلامت جامعه را کنترل می کند،با هدایت پساب ها می توانیم به بهداشت عمومی جامعه کمک و جلوی بسیاری از بیماری ها را بگیریم.

در ادامه فرماندار کهنوج از آزمایشگاه مرکزی تصفیه خانه آب و فاضلاب بازدید، و از نزدیک در جریان آزمایشات و روند کنترل کیفیت آب تصفیه خانه قرار گرفت.

گفتنی است پروژه تصفیه خانه و شبکه جمع آوری فاضلاب شهر کهنوج با اعتباری بالغ بر ۳۶۰ میلیارد ریال  و ظرفیت تصفیه روزانه ۷۲۵۰ متر مکعب آب ،در سال ۱۳۹۶ افتتاح شد.

لازم به ذکر است فرماندار کهنوج از قسمت های مختلف تصفیه خانه از جمله، ایستگاه پمپاژ، ساختمان اداری، آزمایشگاه، ساختمان کلرزنی،اتاق دیزل و حوضچه های نگهداری آب، بازدید کرد.

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *