Home اخبار آب ۲۰ درصد از آب شرب شهرستان رفسنجان به دلیل فرسودگی شبکه آبرسانی هدر می رود


۲۰ درصد از آب شرب شهرستان رفسنجان به دلیل فرسودگی شبکه آبرسانی هدر می رود

0

خبرنگار آبفا کرمان- حسین چرخ انداز رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهرستان رفسنجان در نشست شورای حفاظت از منابع آب شهرستان رفسنجان با اشاره به اینکه مصرف سالیانه آب در شهرستان رفسنجان ۱۵٫۵ میلیون متر مکعب است افزود: ۲۰ درصد آب مصرف در این شهرستان به دلیل فرسودگی شبکه آبرسانی هدر می رود.

وی ادامه داد: ۸۲ هزار و ۲۸۶ فقره انشعاب آب در شهرستان رفسنجان وجود دارد که در سال جاری حدود ۳۸۹ فقره انشعاب غیرمجاز قطع شده است.

چرخ انداز به وجود چهار هزار و ۱۰۰ کنتور آب فرسوده و غیرقابل استفاده در رفسنجان اشاره کرد.

حمید ملانوری فرماندار رفسنجان نیز با تاکید بر اهمیت حفظ منابع آبی در این شهرستان گفت: رفسنجان به بحرانی ترین دشت آبی کشور تبدیل شده است.

وی افزود: طرح همیاران آب استان کرمان به دلیل کاهش کیفیت و کمیت منابع آبی در بخش های مختلف کشاورزی، صنعت و غیره در حال اجراست.

ملانوری تصریح کرد: یکی از مصوبات طرح همیاران آب خاموشی موتور پمپ های کشاورزی است که شهرستان رفسنجان نیز این مصوبه را در یک ماه از زمستان از سالها قبل اجرا می کند.

فرماندار رفسنجان با بیان اینکه موتور پمپ های کشاورزی در این شهرستان از اول آذر به مدت یک ماه خاموش می شود بیان کرد: استفاده صحیح از منابع آب و حفظ منابع موجود باید در مدارس، منازل و سایر اماکن فرهنگ سازی شود.

برچسب ها :
 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *